Geçiş Kontrol Sistemleri

Genel anlamı ile giriş-çıkışların denetimini sağlamak amacına hizmet eden geçiş kontrol sistemleri günümüz teknolojisinde çok üstün özellikler kazanmıştır. Artık iş merkezlerinde ve benzer büyük binalarda kontrol imkanı zorlaştığı için geçiş kontrol sistemleri kaçınılmaz bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır. 


Avinet oluşturduğu projelerde bir bina içinde birçok kapıyı aynı güvenlik şemsiyesi altında alabildiği gibi birden fazla binayıda aynı sistemde entegre bir şekilde çalıştırabilmektedir.  Ip tabanlı kontrol paneller sayesinde bütün bu yapı mevcut network üzerinden oluşturulabilmekte ve birkaç merkezden kontrol imkanı sunulmaktadır.

Geçiş kontrol sistemlerinde elektronik ürünler ile birlikte mekanik ünitelerde bulunmaktadır. Mekanik ünitelerin en önemlileri ise turnikelerdir 

Turnike tipi seçimi istenilen güvenlik ile yakından ilgilidir. Örneğin güvenliği hassas olan yerlerde tam boy turnike kullanılması gerekirken , Plaza girişlerinde dekoratif 3 kollu yarım boy turnikeler Kullanılmaktadır..